KOSGEB Teşvik Danışmanlığı

  • Arvas
  • /
  • KOSGEB Teşvik Danışmanlığı

KOSGEB Teşvik Danışmanlığı

KOSGEB Proje Danışmanlığı

KOSGEB, ülkemizdeki girişimlerin sayısını artırmak amacı ile kurulmuştur. 1990 yılından bu yana faaliyetlerini sürdüren KOSGEB, destek projelerini 2000 yılından sonra ciddi bir şekilde artırmış ve bunun sonucunda da ülkemize yeni girişim ruhlu kişiler kazandırmıştır.

İş fikirlerine daha fazla vakit ayırmak isteyen girişimcilere destek vermek amacı ile kurulan KOSGEB proje danışmanlığı firmaları ise, girişimcilerin daha kolay ve hızlı bir şekilde desteklerden yararlanabilmesi amacı ile faaliyet göstermeye başlamışlardır. Deneyimli danışmanlar sayesinde girişimler hızlı bir şekilde devreye girer ve bu sayede iş fikirlerinin başkaları tarafından çalınmasının önüne geçilmektedir.

KOSGEB Proje Danışmanlığı Firması İle Çalışmadan Önce Sormanız Gereken Sorular;

  • Çalışmak istediğiniz danışmanlık firması, faaliyet gösterecek olduğunuz sektörle alakalı tam bir yetkinliğe sahip mi?
  • Danışmanlık firmasının bünyesinde konuya hâkim uzman var mı veya uzman sayısı nedir?
  • Danışmanlık firması sektörünüz ile alakalı ön araştırma yapıyor mu?
  • Danışmanlık firması girişim projeniz ile ilgili somut raporlar sunabiliyor mu?
  • Danışmanlık firması size ne gibi destekler sağlayacak?
  • Danışmanlık firması projenize ek bir değer katabilecek mi?

Yukarıdaki soruları mutlaka KOSGEB proje danışmanlığı hizmeti alacak olduğunuz firmalara yöneltiniz. Eğer tatmin edici cevaplar alamaz iseniz bu tür danışmanlık hizmeti veren firmalar ile iş birliği yapmamanızı önemle tavsiye ediyoruz

KOSGEB proje danışmanlığı hizmetleri sayesinde işinizin sadece sizi ilgilendiren kısmına odaklanıp başarının kapılarını sonuna kadar aralayacaksınız. Yani işin belge, imza vs. tüm kısımlarını bize bırakıp, girişiminizi geliştirmenin yeni yollarını bulmak için projelerinize daha fazla zaman ayırabileceksiniz...

KOSGEB proje danışmanlığı hizmetleri sayesinde girişimcilik projelerinizin onaylanma sürecini hızlandırabilir, aynı zamanda mevcut desteklerden çok daha kısa bir sürede yararlanabilirsiniz. Yapılan araştırmalarda danışmanlık hizmetleri alan girişimcilerin %90'ı desteklerden sorunsuz ve hızlı bir şekilde yararlanırken, herhangi bir danışmanlık hizmeti almadan kendi başına tüm problemlerin üstesinden gelmeye çalışan kişilerin girişimcilik projelerine başlamadan hemen pes ettikleri görülmüştür.

 

KOSGEB Proje Yeni Girişimci

Girişimci adayı iseniz de KOSGEB Proje Yeni Girişimci hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz. Girişimcilik dünyasına yeni adım atan gençlerin, bu uğurda ezilmeden büzülmeden devletin sunmuş olduğu hak edilen desteklerden yararlanmalarını sağlamaktayız. KOSGEB proje yeni girişimci olan kişilere başlangıçta çok büyük destekler sunmaktadır.

Kendinizi daha önce denenmemiş projeler yapmaya adamış iseniz KOSGEB inovasyon AR-GE destek programından yararlanabilirsiniz. Bilim ve teknolojiye dayalı yeni fikirler üretmek amacı ile çıkan KOSGEB inovasyon AR-GE desteği sayesinde mevcut girişimlerinizi geliştirebilir ve farklı inovatif fikirler üretebilirsiniz.

 

KOSGEB İnovasyon AR-GE

Kendinizi inovatif fikirler üretme konusunda geliştirmiş ve bilim dünyasına yeni projeler katabilecek yetkinliğe sahip olduğunuzu düşünüyor iseniz KOSGEB inovasyon arge desteklerinden yararlanabilirsiniz. KOSGEB inovasyon arge destekleri sayesinde inovatif fikirlerinizi geliştirebilir, çoğaltabilir veya reel hayata kazandırma noktasında somut adımlar atabilirsiniz.

KOSGEB inovasyon arge desteği sayesinde işçilik, kira, makine, teçhizat, yazılım, donanım, personel gideri, başlangıç sermayesi ve proje geliştirme gibi konularda rahatlıkla destek alabilirsiniz. Tabi bu tür desteklerden sorunsuz bir şekilde yararlanabilmek için mutlaka bir KOSGEB proje danışmanlığı hizmeti veren kurumsal firmalar ile çalışmanız sizin için en doğru karar olacaktır.